Basha: Asnjë votë për shushunjat

387

Nga qyteti i Peshkopisë, Basha i ka bërë thirrje që mos japin asnjë votë për PS, LSI dhe PDIU duke i konsideruar ato si shushunja. “Basti është do të vazhdoni edhe 4 vjet me këtë shushunjë, me këtë njeriun e shfaqjes, me tuta dhe batuta, ndërkohë që ka futur duart e tij të gjata, të Ilir Beqajt dhe të Ilir Metës në xhepat tuaj. Këtë do të vazhdoni, do i besoni Ilir Beqajt, do i besoni këtyre partive që kanë një qëllim, të zhvasin shqiptarët, të jenë pjesë e tepsisë, se platformë nuk kanë as LSI, as PDIU. Asnjë votë për shushunjat.
Koha e shushunjave në pushtet merr fund më 25 qershor. Janë bërë xhind, është bërë bishë Ilir Meta. Pse u bë bishë? Sepse e shikonte veten një dorë në bakllava, një dorë në sheqerpare. Por mesa shoh dorën në bakllava nuk ka për ta pasur kurrë më, por edhe këta të sheqerpares kanë ndërmend t’ia heqin dorën. Edhe këta të PDIU që janë futur me kokë në qypin e turshive, më mirë hidhini në Drin votat sesa t’ja jepni këtyre, më mirë në Drin të Zi sesa këtyre”.
Basha sulmoi edhe ish-ministrin e Financave, Arben Ahmetaj për situatën ku ndodhet ekoniomia, ndërsa tha se taksa 9% që do ta vendosë nëse PD vjen në pushtet është një taksë konkurruese në rajon.
Ai foli për programin ekonomik të PD teksa prezantoi platformën ambicioze për uljen e taksave, vendosjen e taksës së sheshtë etj. “Taksa e sheshtë 9% është taksë konkurruese në rajon. Se ne sot në rajon nuk konkurrojmë dot as me Malin e Zi, as me Kosovën, as me Bosnjën, as me Maqedoninë. Ne jemi delja e zezë, me taksat më të larta me rrogat më të ulëta. Kjo është ekonomia e Edi Ramës dhe Ben Ahmetaj. Po kështu është kur bën mësuesin e anglishtes ministër Finance, se nuk i bëhet vonë se kanë ekonomistë të zotë ata. Kundërshtar politik e kemi Shkëlqim Canin, jo se e kemi patriot, natyrisht formulat në kokë i ka të vjetra, po ekonominë e kupton. Po e hoqi, solli këtë Arben Ahmetajn, jo se Arben Ahmetaj di më shumë Cani, por sepse Arbeni i duhej për garuzhden”.

S'KA KOMENTE