26 April 2019 4:03

Do të na mungosh Elmir !

•    Gjatë viteve 1990 si të gjithë studentët e atij brezi dhe Elmiri mori pjesë në Lëvizjet e Dhjetorit për ndryshimin e sistemit komunist, siç ishte protesta tek Greva e Urisë, Rrëzimi i bustit...

Shkëlqim Keshi: Pyjet janë pasuri kombëtare, jo private

Administrator i Koncensionit për Shfrytëzimin e Pyllit  Bulqizë, prononcohet pas protestave të qytetarëve Në një intervistë të dhënë në TV Buqiza, gazetarit Hysen Likdisha,  administratori i Koncensionit për Shfrytëzimin e Pyllit  Bulqizë, z. Shkëlqim Keshi...

Shpyllëzimi i malit në Bulqizë, Ismail Keta: E dhimbshme, po të isha aty...

Ismail Keta, kampion i botës në Tai e Kik Boks ka reaguar lidhur për një “fenomen” që po u ndodh banorëve të qytetit së tij të lindjes, Bulqizës. Prej disa ditësh banorët e katër fshatrave...

KONCENSIONI I MASAKRIMIT TË PYJEVE ?!

Zona e Bulqizës është një zonë e pyllëzuar dhe malet janë mjaft të pasura me lëndë drusore. Kjo ka bërë që nga shumë subjekte të jenë shenjuar për t’i shfrytëzuar ato. Kohët e fundit...

MASAKRA NË PYJET E BULQIZËS NUK KA TË SOSUR

Pavarsisht se banorët e tri fshatrave në Njësinë Administrative Fushë – Bulqizë (Dushaj, Koçaj dhe Kodra e Danit) kanë protestuar vazhdimisht për ndalimin e shfrytëzimit të pyjeve, “bandat e drurit” nuk kanë të ndalur....

Policia akuzohet për presione dhe inskenime në favor të koncesionit të pyjeve

Nga Sami Curri/BIRN, Tiranë Ditët e para të korrikut, një grup prej 4-5 personash, përfshirë dhe drejtorin e Shërbimit Pyjor në Bashkinë e Bulqizës, Ylli Bala, 2 vartës të tij dhe 2 punonjës të një...

Edmond Isaku në delegacionin e kryesuar nga Presidenti Meta në Forumin e Biznesit...

Presidenti i Kompanisë “DEMA PATINE”, z.Edmond Isaku ishte pjesë e delegacioni me 31 përfaqësues të komunitetit të biznesit shqiptar të Dhomave të Tregtisë së Shqipërisë, Kosovës dhe Maqedonisë, që shoqëroi Presidentin e Republikës, Ilir...

“Bulqiza Televizion”, dritare e fuqishme për informimin e publikut

Siç është e bërë e ditur dhe nga nr i kaluar, më 12 maj 2018 u festua 20 vjetori i hapjes së “Bulqiza Televizion”. Një ditë e shënuar kjo pasi më 3 maj 2018,...

Bëhu burrë, eja dhe provoje hallin e tyre!

Nga Edison Balla Kohët e fundit, kemi dëgjuar jo pak debate e diskutime rreth punës së minatorëve në minera, e kryesisht në galeritë e Bulqizës. T’ju them të drejtën jam shumë i ndjeshëm kur flitet...

Presidenti Meta në Sllovë: Diaspora, frymëzim për forcimin e identitetit tonë kombëtar

Presidenti i Republikës, Sh. T. Z. Ilir Meta mori pjesë më 5 qershor 2018 në ceremoninë e përurimit të rikonstruksionit të Shkollës së Mesme të Bashkuar “Ajet Ndreu” në Sllovë, të ringritur me fondet...
- Advertisement -